Francuska zvijezda utišala navijače na Allianz Areni, Bayern i Eintracht na kraju podijelili plijen

Sjajnu utakmicu u okviru 18. kola njemačke Bundeslige odigrali su minhenski Bayern i Eintracht iz Frankfurta, a ista je završena rezultatom 1:1.

Kao i uvijek, Bayern je bio favorit, s obzirom da je igrao na svom kultnom stadionu. Ipak, danas protiv Eintrachta nisu uspjeli ostvariti svoj cilj i doći do trijumfa.

Prvak Njemačke prvi stiže u vodstvo u 34. minutu. Sane je sjajno primio loptu unutar šesnaesterca protivnika te na odličan način matirao golmana gostiju.

U drugom poluvremenu ništa posebno nismo mogli vidjeti sve do 69. minuta. Tada je reprezentativac Francuske, Kolo Muani, smjestio loptu iza leđa Yannu Sommeru za konačnih 1:1.

Poslije ovog kiksa Bayerna na vrhu tabele Bundeslige se poprilično “zakuhalo”. Oni su ostali lider prvenstva sa 37 osvojenih bodova, drugi je Union Berlin sa jednim bodom manje, dok dva boda manje ima trećeplasirani Leipzig. Eintracht je tek peti sa pet bodova manje od lidera.