Francuzi potvrdili plasman u Katar golijadom, Nizozemci ispustili dva gola prednosti u Podgorici

Nogometaši Francuske plasirali su se na Svjetsko prvenstvo nakon što su u predzadnjem kolu kvalifikacija pred svojim navijačima deklasirali reprezentaciju Kazahstana 8:0.

Aktualni svjetski prvaci opravdali su ulogu favorita i došli su do visoke pobjede kojom kolo prije kraja imaju nedostižna četiri boda u odnosu na drugoplasiranu Finsku.

Sve je bilo riješeno već nakon prvih 45 minuta kada je Kylian Mbappé postigao hat-trick za vodstvo od 3:0. Napadač PSG-a je zabijao u 6., 12., i 32. minuti.

U nastavku je Karim Benzema postigao još dva pogotka u 55. i 59. minuti, te Adrien Rabiot u 75., Antoine Griezmann u 84. i Mbappé u 88. minuti za konačnih 8:0.

Nizozemska je nakon 54. minute igre u Podgorici vodila 2:0 protiv Crne Gore, a dvostruki strijelac za ‘Oranje‘ bio je Memphis Depay (25′, 54′).

Nakon drugog pogotka Depaya činilo se da će ekipa Louisa van Gaala rutinski osigurati plasman na Mundijal, ali je u zadnjih deset minuta potpuno zakazala i doživjela veliki šok.

Ilija Vukotić je osam minuta prije kraja smanjio na 2:1 i vratio Crnogorce u igru, a u u 86. minuti Nikola Vujnović je “zaledio” goste za konačnih 2:2.

Odluka će tako pasti u zadnjem kolu kada će Nizozemska odmjeriti snage s Norveškom, a izglede za izravan plasman u Katar ima i Turska koja će tražiti pobjedu protiv Crne Gore.

Vizu za Katar osigurala je i Belgija koja je lakoćom pobijedila Estoniju 3:1 (Benteke 11′, Carrasco 53′ , T. Hazard 75’/ Sorga 70′) osvojivši prvo mjesto grupe E.