Francuzi se probudili nakon primljenog pogotka u ranoj fazi utakmice i deklasirali Australiju, fenomenalni Giroud ušao u povijest ‘Tricolora’

Nogometna reprezentacija Francuske krenula je odlično u pohodu na odbranu titule svjetskog prvaka trijumfom nad Australijom rezultatom 4:1.

Iako su ‘Tricolori’ ostali bez dosta važnih igrača poput Karima Benzeme, Kantea, Nkunkua, Pogbe i Kimpembea, večeras su dominirali i isuviše lako stigli do tri boda.

Već u devetom minudu vidjeli smo prvi pogodak, ali u mreži Francuske. Leckie je sjajno prošao po desnoj strani i centrirao, da bi Goodwin sjajno iskoristio šansu i matirao Llorisa za 1:0.

Deschampsovi izabranici su nakon primljenog pogotka krenuli furiozno i samo je bilo pitanje kada će izjednačiti. Dogodilo se to u 27. minutu susreta. Theo Hernandez je asistirao, a Rabiot glavom pogodio za poravnanje. Samo pet minuta kasnije igrač Juvea u ulozi asistenta, dok se u strijelce upisao Giroud za preokret.

U nastavku je Kylian Mbappe na ubačaj Dembelea fantastično zabio za 3:1, dok je konačnih 4:1 postavio Olivier Giroud i tako stigao legendarnog Thierryja Henryja kao najboljeg strijelca u povijesti Francuske sa 51. pogotkom.

Francuska je nakon prvog kola lider u grupi D sa tri osvojena boda, Danska i Tunis imaju po bod, a Australija je posljednja bez bodova na svom kontu.