Freiburg šokirao Borussiju Dortmund, Wolfsburg prekretom slavio kod Herthe

Nogometaši Borussije Dortmund doživjeli su neočekivan poraz u 2. kolu Bundeslige u gostima kod Freiburga rezultatom 1:2.

U prvom dijelu Borussia je imala više od igre i uputila je čak 11 udaraca prema golu, ali ni nogometaši Freiburga nisu ostali bez šansi. Zabili su nakon majstorskog slobodnog udarca Vincenza Grifa u šestoj minuti.

U drugom dijelu, nakon početnog pritiska Borussije u 53. minuti, zabili su nakon kontranapada, a gol je zabio Mađar Roland Sallai.

Crno-žuti‘ su nastavili s pritiskom, smanjivši rezultat u 59. minuti nakon autogola Yannika Keitela, ali velikan iz Dortmunda nije uspio doći do boda niti do potpunog preokreta.

Wolfsburg je skočio na vrh Bundeslige pobjedom u Berlinu protiv Herthe rezultatom 2:1 preokretom u drugom dijelu. Hertha je povela pogotkom Lukebakia (60), a ‘Vukovima‘ su trijumf i vrh Bundeslige donijeli Baku (74) i Nmeache (88).

Novi prvoligaš Bochum je na svom terenu nadigrao pobijedio Mainz rezultatom 2:0, a prvi gol Holtmanna u 21. minuti definitivno će biti jedan od najljepših ove sezone.

Veznjak Bochuma je u solo prodoru nanizao čak šestoricu protivnički igrača i zabio eurogol.