Freiburg šokirao Dortmund, RB Leipzig razbio očajni Schalke, Bayer slavio u golijadi protiv Stuttgarta

Nogometaši Freiburga pobijedili su Borussiju Dortmund sa 2:1 u susretu 20. kola njemačke Bundeslige.

Freiburg je do velike pobjede stigao u nastavku s dva brza pogotka koja su zabili Jeong Woo-Yeong u 49. i Schmid u 52. minuti, dok je Moukoko u 76. minuti samo ublažio poraz gostujućeg tima.

S ovom pobjedom Freiburg je skočio na osmu mjesto Bundeslige sa 30 osvojenih bodova, dok je Borussia šesta s dva boda više.

Nogometaši Schalke nezaustavljivo tonu ka drugoj Bundesligi. Nakon poraza na domaćem terenu od RB Leipziga s uvjerljivih 3:0, tim iz Gelsenkirchena ostao je na samom začelju sa samo osam bodova.

Gosti su do pobjede stigli golovima Mukieala u 45., Sabitzera u 73. i Orbana u 87. minuti susreta. RB Leipzig je drugoplasirani sa 41 osvojenim bodom.

Golijada je viđena u Leverkusenu gdje je domaći Bayer sa 5:2 nadigrao Stuttgart, dok je Mainz osvojio važna tri boda u borbi za opstanak pobijedivši Union Berlin s minimalnih 1:0.

S dobrim igrama nastavio je Wolfsburg koji je bio bolji od Augsburga sa 0:2.