Fulham izborio finale play-offa za ulazak u Premier ligu unatoč porazu

U finalu play-offa za plasman u englesku Premier ligu igrat će Brentford i Fulham.

Nakon što je Brentford u srijedu u polufinalu eliminirao Swansea City s ukupnih 3:2, u četvrtak je Fulham s ukupnih 3:2 nadigrao još jedan velški klub, Cardiff City.

U uzvratnom dvoboju igranom na Fulhamovu stadionu Cardiff je slavio 2:1, ali to mu nije bilo dovoljno da nadoknadi 0:2 rezultatski minus iz prvog meča.

Gosti su poveli pogotkom Nelsona u osmoj minuti, ali samo minutu kasnije Kebano je izjednačio. Početak drugog dijela donio je novo vodstvo Cardiffu, u 47. minuti poentirao je Tomlin.

Do kraja smo vidjeli niz velikih šansi na obje strane, ali rezultat se više nije mijenjao pa će tako Fulham u utorak na kultnom Wembleyu igrati protiv Brentforda za povratak u elitni razred iz kojega je ispao prošle sezone.