Fulham nadigrao Brentford u najskupljoj utakmici sezone i osigurao nastup u Premiershipu

Nogometaši Fulhama savladali su na Wembleyju u najskupljoj utakmici sezone rivale iz Brentforda rezultatom 2:1 i tako osigurali nastup u Premiershipu naredne sezone.

Nakon 90 minuta igre u duelu dvije ekipe iz zapadnog Londona nije bilo pogodaka, a zatim su u produžecima postignuta čak tri.

Svi su očekivali centaršut lijevog beka Fulhama – Joea Bryana, ali je on odlučio šutirati i prevario je Davida Rayu koji je također očekivao da će nogometaš Fulhama centrirati loptu u njegov šesnaesterac. Bryan je šutirao, a lopta je završila u mreži Brentforda.

Brentford je pokušao doći do izjednačenja, ali je Fulham do drugog pogotka došao u 117. minuti susreta. Strijelac je još jednom bio Bryan.

Sve što je Brentford uspio uraditi do kraja utakmice je smanjenje rezultata, ali nedovoljno za neki veći podvig.

Ekipa s Craven Cottagea ovom pobjedom trebala bi inkasirati nevjerovatnih 150 miliona eura u naredne tri sezone.