Fulham osvojio ogroman bod protiv aktuelnog prvaka lige

U 12. kolu engleskog Premieershipa Fulham i Liverpool su na Craven Cottage stadionu u Londonu remizirali 1:1.

Domaći su izvanredno otvorili susret i poveli su u 20. minuti preko Reida sa 1:0. I nakon toga Fulham je bio mnogo bolji rival i ostaje misterija kako do kraja prvog dijela isu postigli još neki pogodak.

Međutim, aktuelni prvaci se bude u nastavku, a do poravnanja su stigli u finišu. Kamara je igrao rukom u kaznenom prostoru nakon čega je dosuđen jedanasterac u 79. minuti, a siguran realizator bio je Salah za 1:1.

Liverpool je do kraja pokušao doći do preokreta, ali rezultat se nije mijenjao i Redsi su propustili priliku da se osame na vrhu tabele Premiershipa ovoga kola.

Nakon ovog kola su na drugoj poziciji sa istim brojem bodova kao i Tottenham (25), ali nešto lošijom gol razlikom. Fulham zauzima 17. mjesto sa osam bodova.