Furiozna Belgija ‘razbila’ Rusiju, Lukaku briljirao s dva pogotka

Nogometaši Belgije nadigrali su Rusiju 3:0 u susretu 1. kola grupe B koji je igran u Sankt Peterburgu.

Romelu Lukaku je u 10. minuti nastavio golgetersku formu za Belgiju pa je postigao 61. pogodak u dresu reprezentacije i 21. od Svjetskog prvenstva u Rusiji.

U zadnjih 19 utakmica za reprezentaciju sudjelovao je kod 25 golova, s time da ih je 21 zabio, a četiri asistirao. U 88. minuti će te brojke dodatno povećati nakon što je pogodio za 3:0.

Između njegova dva pogotka svoj je ugurao Thomas Meunier. Samo sedam minuta prije pogotka ušao je u igru umjesto Timothyja Castagnea koji se ozlijedio nakon jednog zračnog duela.

Rusija niti u jednom trenutku nije izgledala kao ekipa koja može nešto ozbiljnije napraviti u ovoj utakmici. Imala je samo jedan udarac u okvir gola.