Furiozna Borussia ‘demolirala’ Wolfsburg u Dortmundu i prebacila pritisak na Bayern u borbi za titulu

Nogometaši Borussije danas su u svom Dortmundu u utakmici 31. kola njemačke Bundeslige dočekali ekipu Wolfsburga i slavili visok trijumf od 6:0.

Izabranici Edina Terzića već su u prvom poluvremenu pospremili čak tri pogotka u mrežu gostiju, pa je po završetku prvog dijela igre bilo jasno kome idu svi bodovi danas.

Adeyemi je otvorio “paljbu” u 14. minutu susreta, da bi 14 minuta kasnije Haller duplirao prednost popularnih ‘Milionera’. Do odlaska na odmor još je i Malen u 37. minutu zatresao mrežu Wolfsburga.

U nastavku ponovo fantastična igra dominantnog domaćina u svakom smislu. Igrao se 54. minut kada je Jude Bellingham povisio na velikih 4:0, a samo pet minuta kasnije ponovo se Adeyemi upisao među strijelce.

Isti igrač je u 65. minutu promašio penal, no u 86. je njegovu grešku ispravio izuzetno raspoloženi Bellingham pogotkom za konačnih i nevjerovatnih 6:0.

Borussia Dortmund trenutno zastupa drugu poziciju Bundeslige sa 64 osvojena boda, imaju bod manje od lidera Bayerna. Wolfsburg je sedmoplasirana momčad sa 46 bodova na svom kontu.