Furiozni Liverpool ‘razbio’ Everton u Merseyside derbiju, Chelsea i Manchester City sigurni

Nogometaši Liverpoola su u gradskom okršaju, popularnom Merseyside derbiju deklasirali Everton sa 4:1 u susretu 14. kola engleskog Premiershipa.

Već u devetoj minuti Henderson je zabio za 0:1, da bi samo deset minuta kasnije Salah zabio gol i donio ‘Redsima‘ sigurnu prednost. Ipak, Everton nije odustajao pa je preko Grayja smanjio na 1:2, ali to je bilo sve što je uspjela ekipa Rafe Beniteza.

U 64. minuti Salah postiže svoj drugi, a za Liverpool treći pogodak, da bi konačnih 4:1 postavio Diogo Jota u samoj završnici susreta. Liverpool nakon ove pobjede ostaje na trećem mjestu s dva boda manje od lidera Chelseaja.

Što se tiče ‘Bluesa‘, oni su večeras pobijedili ekipu Watforda u gostima 2:1 i to u susretu koji je obilježio prekid od 30 minuta jer je jedan navijač na tribinama doživio srčani udar.

Chelsea pogotkom Mounta dolazi u prednost od 1:0 u 29. minuti, ali Dennis u 43. vraća domaću ekipu u utakmicu i izjednačava na 1:1. Ipak, pobjedu aktualnim prvacima Europe donio je Ziyech pogotkom u 72. minuti.

Pobjedu je ostvario i Manchester City koji je sa 2:1 nadigrao Aston Villu. ‘Građane‘ u prednost dovodi Dias u 27. minuti, da bi im sigurniju prednost na poluvremenu donio Bernardo Silva pogotkom u 43. minuti.

Konačnih 2:1 postavio je Watkins u 47. minuti, a Villa do kraja utakmice nije uspjela napraviti ništa više.

Nogometaši West Hama i Brightona odigrali su u Londonu bez pobjednika 1:1. Gol za vodstvo londonskog sastava postigao je glavom Souček u petoj minuti, a gosti su do velikog boda došli nakon “makazica” Maupaya u 89. minuti.

Southampton i Leicester remizirali su 2:2. Bednarek je doveo domaću momčad u vodstvo pogotkom u trećoj minuti, a izjednačenje Leicesteru u 22. minuti donosi Evans. ‘Sveci‘ su do nove prednosti došli u 34. minutu pogotkom Adamsa, da bi konačan rezultat postavio Maddison u 49. minuti.

Susret odigran u Wolverhamptonu između istoimenog domaćina i Burnleya završen je bez golova.

Chelsea ostaje lider Premiershipa sa 33 osvojena boda, Manchester City je drugi sa 32, a Liverpool je treći sa 31 bodom.