Furiozni PAOK ‘demolirao’ Dinamo u Grčkoj i izbacio ga iz Konferencijske lige, u četvrtfinale prošli Fenerbahče i Fiorentina

Nogometaši zagrebačkog Dinama su na revanš utakmicu osmine finala Konferencijske lige otputovali na megdan PAOK-u u Grčku sa prednošću od 2:0 iz prvog susreta.

PAOK je krenuo žestoko, a definitivno je igračima ovog tima veliki vjetar u leđa bila izuzetna podrška navijača s tribina. Grci su tako uspjeli da već do kraja prvog poluvremena totalno preokrenu ‘Modre’.

Prvo je Baba zabio za 1:0 u 27. minutu, da bi svega šest minuta kasnije stigao autogol Sučića. U 42. minutu tek šok za goste, obzirom da je Thomas povisio na 3:0.

Dinamo je na početku drugog poluvremena preko Hoxhe smanjio na 3:1, ali su do kraja za konačnih 5:1 pogađali Koulierakis i Živković, te je PAOK prošao u četvrtfinale Konferencijske lige.

Royale Union SG porazio je večeras ekipu Fenerbahčea sa minimalnih 0:1 u Istanbulu, no večerašnji domaćin prošao je dalje zahvaljujući rezultatu 3:0 iz prvog meča. Jedini pogodak ove noći za goste je postigao Rasmussen u 68. minutu susreta.

U Firenci smo ispratili utakmicu Fiorentine i Maccabija iz Haife. Konačan rezultat glasio je 1:1, ali je četvrtfinale osigurala ‘Viola’ zbog trijumfa od 4:3 iz prvog susreta. Barak je zabio za Fiorentinu u 59. minutu za 1:0, da bi konačnih 1:1 postavio Khalaili u 88. minutu duela.