Gabriel Jesus srušio Chelsea na Stamford Bridgeu, Aston villa šokirala Manchester United

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Chelsea 1:0 na Stamford Bridgeu u derbiju šestog kola engleskog Premiershipa, a Manchester United pred svojim je navijačima poražen od Aston Ville 1:0.

City je poveo u 53. minuti pogotkom Gabriela Jesusa. Brazilac je primio loptu leđima okrenut od protivničkog gola te iz okreta pogodio u donji desni kut Edouarda Mendyja.

Aktualni prvak Engleske bio je dominantnija i kvalitetnija ekipa svih 90 minuta. Posjed lopte Guardioline ekipe uglavnom je bio preko 60 posto, a Chelsea je susret završio bez ijednog udarca u okvir gola Cityja.

U narednom kolu Chelsea će ugostiti Southampton. dok City u još jednom derbiju kola gostuje kod Liverpoola.

Kortney Hause donio je veliku pobjedu Aston Villi na gostovanju kod Manchester Uniteda pogotkom u 88. minuti. United je u 93. minuti imao kazneni udarac za izjednačenje, ali Bruno Fernandes nije bio precizan.