Galatasaray i Manchester United spremili spektakl za pamćenje, ali ‘Crveni đavoli’ su pred eliminacijom iz Lige prvaka

Nogometaši Glatasaraya i Manchester Uniteda remizirali su rezultatom 3:3 u okviru 5. kola grupe A Lige prvaka, nakon čega se engleski klub nalazi pred ispadanjem.

Bio je to meč biti ili ne biti za ‘Crvene đavole’, a otvorili su ga izvanredno. Sve je krenulo u 11. minuti susreta kada je Alejandro Garnacho pogodio nakon sjajne akcije Brune Fernandesa i Rasmusa Hojlunda te rutinski zatresao mrežu golmana Galate.

Osam minuta kasnije uslijedio je spektakularan pogodak portugalskog nogometaša Brune Fernandesa koji je tako udvostručio prednost engleskog sastava na 2:0.

Tu nije bio kraj fantastičnim golovima na stadionu Rams Park budući da je u 29. minuti Hakim Ziyech postigao još jedan majstorski gol i smanjio je na 2:1.

U finišu prvog dijela poništen je pogodak Maura Icardija zbog milimetarskog ofsajda i Manchester je vodio na poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Ayhan je propustio veliku šansu za Galatasaray, a kazna je uslijedila u 55. minuti.

Aaron Wan-Bissaka je ubacio, a Scott McTominay je odlično pratio akciju i postigao efektan pogodak za 3:1.

U 62. minuti Ziyech je ponovo izveo slobodan udarac, Onana užasno intervenisao i lopta je završila u mreži za 3:2. To nije bilo sve, jer je Kerem Akturkoglu u 71. minuti fenomenalno primio loptu i pogodio same rašlje za 3:3 i eksploziju oduševljenja na tribinama.

Galatasarayu ovaj remi više odgovara s obzirom da u posljednjem kolu igraju protiv Copenhagena u Danskoj, dok Manchester United dočekuje Bayern i uz pobjedu se mora nadati povoljnom rezultatu sa Parken stadiona.

Istovremeno, u grupi B igrali su Sevilla i PSV, a na kraju je bilo 2:2.