Garnacho i Hojlund ‘pomeli’ West Ham na Old Traffordu, Cunha hat-trickom osramotio očajni Chelsea u Londonu

Danas su u terminu od 15 sati odigrane tri utakmice 23. kola engleskog Premiershipa, a nogometaši Manchester Uniteda su na domaćem terenu razbili West Ham rezultatom 3:0.

Nakon prvog poluvremena velikan sa Old Trafforda imao je minimalnu prednost od 1:0. Jedini pogodak viđen je u 23. minutu susreta, kada je sjajno mrežu Areole pogodio Rasmus Hojlund.

Na otvaranju drugog dijela igre Alejandro Garnacho povisuje na 2:0. Upravo je fantastični Argentinac postavio i konačnih 3:0 u 84. minutu meča, te donio veliku pobjedu Unitedu protiv nemoćnih ‘Čekićara’.

S druge strane, ekipa Chelseaja nastavlja da se bruka i danas su doživjeli još jedan bolan poraz. Wolverhampton je slavio sa uvjerljivih 4:2, dok je Matheus Cunha bio prva zvijezda na Stamford Bridgeu.

Palmer je u 19. minutu pogodio za vodstvo ‘Plavaca’, da bi već u 22. Cunha vratio rezultatski egal ‘Vukovima’. Naredni pogodak viđen je pred kraj prvog poluvremena, a tada je Disasi postigao autogol za preokret gostiju.

U nastavku novi šok za domaće navijače jer Cunha u 63. minutu zabija za 1:3. Isti igrač u 82. minutu sa penala kompletira hat-trick. Sramotu je, koliko-toliko, ublažio Silva u 86. minutu za konačnih 2:4.

Bournemouth je kod kuće ugostio Nottingham Forest i ovaj duel je okončan remijem, odnosno rezultatom 1:1. Kluivert je bio strijelac za domaćina u petom minutu, dok je konačnih 1:1 postavio Hudson-Odoi pred kraj prvog poluvremena. Vrijedi spomenuti i crveni karton Billinga u 84. minutu.