Gasi se san o odbrani titule: City pregazio Liverpool na Anfieldu

Ekipa Manchester Cityja pobijedila je Liverpool u derbiju 22. kola engleskog Premiershipa rezultatom 4:1.

U četvrtoj minuti drugog poluvremena Gundogan se iskupio za promašen penal i jednu odbijenu loptu poslao u mrežu za 1:0, a slavlje gostiju trajalo je samo do 63. minute kada je Salah s bijele tačke pogodio za 1:1.

Meč je odlučen u 73. minuti kada je golman Liverpoola Alisson napravio dvije neshvatljive greške, a nakon druge Gundogan je pogodio za 2:1 i donio novo vodstvo Cityju.

Tri minute kasnije Alisson pravi novu kardinalnu grešku, dodaje do Bernarda Silve koji je uposlio Sterlinga, a Englez sa svega nekoliko metara lagano pogađa za 3:1.

Konačnih 4:1 postavio je Foden u 83. minuti nakon lijepog soloprodora i udarca po sredini gola, što također nije pomoglo brazilskom golmanu da makar ublaži loš dan.

Manchester City je trenutno lider Premiershipa sa pet bodova više od Manchester Uniteda i čak 10 bodova više od Liverpoola.

Vrijedi napomenuti da ‘Građani’ imaju i utakmicu manje.