Gdje su stali prošle, nastavljaju ove sezone: Chelsea ‘ponižen’ od desetkovanog West Hama u Londonu

Nogometaši Chelseaja su u 2. kolu engleskog Premiershipa gostovali kod West Hama u gradskom derbiju, te su doživjeli poraz od 3:1.

West Ham je do prednosti stigao već u sedmom minutu susreta kada se među strijelce upisao Aguerd, dok isti igrač dobija žuti karton šest minuta kasnije, što je bitan detalj za nastavak utakmice.

‘Plavci’ do poravnanja stižu u 28. minutu, a radost je gostujućim navijačima priredio Chukwuemeka. Skoro pred sami odlazak na odmor mogao je Chelsea i do preokreta, no Enzo Fernandez nije iskoristio penal.

‘Čekićari’ u drugom dijelu do nove prednosti dolaze poslije svega sedam minuta igre. Ward-Prowse asistira za Antonija koji trese mrežu rivala za 2:1. Igrao se zatim 67. minut kada je Aguerd “pocrvenio”, odnosno dobio drugi žuti karton i zaradio isključenje.

Pochettinovim izabranicima igrač više na terenu nije značio apsolutno ništa, obzirom da su do kraja primili još jedan pogodak. Za konačnih 3:1 sa bijele tačke zabio je Paqueta u sudačkoj nadoknadi.

Trenutno stanje na tabeli je takvo da West Ham zauzima šestu poziciju sa četiri osvojena boda, dok je Chelsea sa jednim bodom osam mjesta niže.