Getafe kod kuće šokirao Real Madrid i slavio zahvaljujući pogotku Unala u ranoj fazi utakmice

Momčad Getafea je u okviru 19. kola La Lige iznenadila ekipu Real Madrida i slavila rezultatom 1:0.

Šok za tim Carla Ancelottija uslijedio je već u devetom minutu susreta, a tada je grešku Edera Militaa sjajno iskoristio Enes Unal i savladao Courtoisa. Getafe je tako u ranoj fazi utakmice imao prednost od jednog pogotka.

Luka Modrić je imao dvije sjajne šanse, u 16. i u 18. minutu susreta. U drugom pokušaju sjajni veznjak je pogodio prečku gola Getafea. Do kraja prvog poluvremena Toni Kroos se također našao u izglednoj šansi, no šut Nijemca je završio malo iznad prečke.

Početkom drugog poluvremena Ancelotti je odmah reagovao. Marcelo je zamijenio Mendyja, a Hazard je ušao umjesto Marca Asensija.

Sandro Ramirez našao se u dobroj prilici u 56. minutu, ali je njegov pokušaj odlično spriječio Thibaut Courtois. Kormilar ‘Kraljeva’ pokušavao je pronaći način za izjednačenje, no nije uspio. U prvoj minuti sudačke nadoknade Isco je sjajno pokušao glavom, a njegov udarac je odbranio golman domaćih.

Konačan rezultat susreta glasio je 1:0. Nakon ovog kiksa Real Madrid je i dalje na liderskoj poziciji La Lige sa 46 bodova. Momčad Getafea se nalazi na 16. mjestu sa 18 bodova na svom kontu.