Girona se ne šali, u katalonskom derbiju razbijena Barcelona za lidersku poziciju La Lige

Nogometaši Girone pobijedili su na stadionu Olimpico Lluis Companys u 16. kolu La Lige ekipu Barcelone rezultatom 4:2.

Utakmica je odlično krenula po goste koji su u vodstvo došli već u 12. minuti. Bio je to odličan kontranapad, a proradila je ukrajinska veza. Dovbik je ubacio s desne strane, a Cigankov je neometan poslao loptu u mrežu za 1:0.

Ipak, samo osam minuta kasnije Barcelona je uspjela izjednačiti nakon kornera kojeg je ubacio Raphinha. Najviši u šesnaestercu gostiju bio je Lewandowski koji je glavom zakucao loptu u mrežu za povratak golgeterske forme.

Pet minuta prije kraja Girona je ponovo šokirala Barcelonu. Ponovo se raspala odbrana katalonskog diva, a Gutierrez je osjetio prostor i šutirao u nebranjeni dio mreže za novo vodstvo Girone. Ujedno je 2:1 za goste bio rezultat prvo poluvremena.

Barcelona je očekivano krenula žestoko u nastavku meča te su propustili nekoliko dobrih prilika, ali je izostala očekivana dominacija u posjedu lopte.

Deset minuta prije kraja utakmica uslijedio je novi šok za domaće budući da je gost stigao do trećeg gola. Ovaj put je Valery bio strijelac na asistenciju Stuanija.

Na 3:2 smanjio je Gundogan u drugoj minuti sudijske nadoknade, a konačnih 4:2 postavio je Stuani tri minute kasnije.

Girona je večerašnjom pobjedom preuzela prvo mjesto na tabeli La Lige s dva boda više u odnosu na drugoplasirani Real, dok je ‘Blaugrana’ ostala na četvrtoj poziciji.

U narednom kolu Barcelona gostuje Valenciji, dok će Girona dočekati Alaves.

Ranije danas, Atletico Madrid je pobijedio Almeriju 2:1, dok je Athletic Bilbao sa 2:1 bio bolji na gostovanju kod Granade. Cadiz i Osasun su odigrali utakmicu bez pobjednika 1:1.