Gol kakav se rijetko viđa! Mitrović majstorski lobao nemoćnog golmana

Nogometaši Srbije pobijedili su u susretu prvog kola grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. reprezentaciju Irske sa 3:2. Utakmicu je obilježio dvostruki strijelac Aleksandar Mitrović.

Gosti su prvi zabili na utakmici u Beogradu. Velike zasluge za vodeći gol Irske u 17. minuti idu Robinsonu koji je prebacio loptu na drugu stativu odakle je Browne pogodio za 1:0.

Srbija je uspjela izjednačiti do odlaska na odmor. Igrala se 40. minuta kada je Mladenović dobrom loptom pronašao Tadića, a on je iz prve u šansu gurnuo Vlahovića koji se sjurio u kazneni prostor i lijevom nogom poentirao za 1:1.

Preokret je Srbija dočekala u 68. minuti i to nakon zaista prave majstorije “jokera s klupe” – Aleksandra Mitrovića.

Mitrović je pokazao je sav raskoš svog talenta kada je s ruba kaznenog prostora savršenim udarcem prebacio golmana Traversa.

Šest minuta kasnije Mitrović je zabio još jedan sjajan gol. Asistirao mu je Tadić, a robusni centarfor ‘Orlova‘ nadskočio je defenzivce Irske i poslao loptu u mrežu za 3:1.

Do kraja utakmice Irska je uspjela samo ublažiti poraz. Collins je iskoristio grešku Stefana Mitrovića i zabio za, pokazat će se, konačnih 3:2.