Golčina Cavanija nedovoljna za pobjedu Uniteda, Leeds slavio kod Southamptona

Manchester United i Fulham remizirali su 1:1 na Old Traffordu u susretu 37. kola engleske Premier lige. U dvoboju koji je odigran u istom terminu Leeds je kao gost pobijedio Southampton sa 0:2.

Pogodak za vodstvo ‘Crvenih vragova‘ postigao je Edinson Cavani u 15. minuti utakmice.

Bila je to akcija u tri poteza, De Gea je odigrao loptu za Brunu Fernandesa, a ovaj je majstorski proslijedio loptu do Cavanija koji je iz velika udaljenosti lobao Areolu za vodstvo Uniteda.

Izjednačenje i veliki bod gostima iz Londona donio je Joe Bryan u 76. minuti susreta.

Prvi pogodak na stadionu St Mary’s postigao je Patrick Bamford u 73. minuti utakmice, a pobjedu Leedsa nad Southamptonom potvrdio je Tyler Roberts u sudačkoj nadoknadi.