Golden State nakon velikog preokreta slavio protiv Portlanda za 2:0 u seriji!

Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su u Oaklandu u drugoj utakmici finala Zapadne konferencije NBA play-offa ekipu Portland Trail Blazersa rezultatom 114:111 i tako poveli 2-0 u seriji.

Iako su Blazersi tokom prvog poluvremena imali 17 poena prednosti, zatim +16 na početku treće četvrtine i osam poena više na četiri minute do kraja, Warriorsi su sve izdržali i spriječili break gostiju.

Damian Lillard je u posljednjem napadu igrao jedan na jedan želeći šutirati trojku za produžetak, ali mu je oduzeta živa lopta pa su ostali bez pobjede uprkos čak 18 pogođenih trojki iz 39 pokušaja.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Stephen Curry s 37 poena te po osam skokova i asistencija, uz šest izgubljenih lopti, a Klay Thompson je dodao 24 poena.

Treća utakmica između Warriorsa i Blazersa igra se u Portlandu, a na rasporedu je sa subote na nedjelju u 3:00 sata.