Golijada i istinski spektakl u velikom derbiju: PSG srušio Monaco na ‘Parku prinčeva’ i osamio se na vrhu Ligue 1

Nogometaši PSG-a su u derbiju 13. kola francuske Ligue 1 savladali ekipu Monaca na domaćem terenu sa visokih 5:2, te smo tako mogli uživati u pravoj “kiši pogodaka”.

Gosti iz Kneževine bili su prvi koji su tresli mrežu i to već u 14. minutu, ali je pogodak Vandersona poništen zbog ofsajda. Četiri minuta kasnije Goncalo Ramos je pokupio odbitak i pogodio za vodstvo domaćih od 1:0.

No, radost ‘Svetaca’ nije dugo trajala jer je Minamino u 22. minutu vratio stvari na početak. Ipak, šampion Francuske na odmor odlazi sa prednošću zahvaljujući pogotku Mbappea iz penala u 39. minutu.

Momčad Luisa Enriquea briljirala je i u nastavku. Dembele je tako u 70. minutu povisio na 3:1, da bi samo dva minuta poslije Vitinha pogodio za visokih 4:1.

Barem nekakvu nadu gostima dao je Balogun pogotkom u 75. minutu, ali Randal Kolo Muani u sudačkoj nadoknadi svoje ime upisuje među strijelce za konačnih 5:2 i završava svu priču oko današnjeg pobjednika.

PSG je na ovaj način zadržao lidersku poziciju na tabeli Ligue 1 sa 30 osvojenih bodova, ima četiri boda više i utakmicu više od drugoplasirane Nice. Monaco je trećeplasirani sa 24 boda na vlastitom kontu.