Golijada i nogometni spektakl na Elland Roadu: Leeds u borbi za opstanak remizirao sa Newcastleom

Nogometaši Leeds Uniteda na svom su terenu u utakmici 36. kola engleskog Premiershipa dočekali ekipu Newcastle Uniteda, te remizirali rezultatom 2:2.

Leedsu je danas bio potreban trijumf i sva tri boda, obzirom da se grčevito bore za opstanak. S druge strane, Newcastle želi da se sačuva u prva četiri tima na tabeli i izbori plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

Kada je u pitanju današnji susret, domaćin je odlično otvorio meč i već u sedmom minutu pogotkom Aylinga stigao do vodstva. Igrao se 28. minut kada je Bamford promašio penal i propustio priliku da udvostruči prednost Leedsa.

Kazna je stigla svega tri minuta kasnije, a tada je, također sa bijele tačke, precizan za ‘Svrake’ bio Wilson za 1:1. Gosti su u nastavku zaigrali mnogo bolje, pa se Wilson ponovo iz penala u 69. minutu upisao među strijelce za potpuni preokret Newcastlea.

Ipak, Kristensen pogađa 10-ak minuta prije kraja regularnog toka igre za konačnih 2:2. Vrijedi napomenuti još da je Firpo u sudačkoj nadoknadi dobio direktan crveni karton.

Newcastle se trenutno nalazi na trećem mjestu Premiershipa sa 66 osvojenih bodova, dok Leeds zastupa tek 18. poziciju sa samo 31 bodom na svom kontu.