Golijada na Carlo Castellaniju: Roma pobjedom nad Empolijem upisala važna tri boda

Momčad Rome je u okviru 23. kola Serie A slavila na gostovanju kod Empolija rezultatom 4:2 i tako upisala bitna tri boda.

Prvi pogodak vidjeli smo u 24. minutu susreta. Sergio Oliveira je proslijedio loptu za Abrahama, a Englez pogađa za vodstvo ‘Vučice’.

Nakon nepunih desetak minuta došlo je do golijade nogometaša Rome. Prvo je Mancini postigao pogodak u 33. minutu. Dvije minute kasnije u strijelce se upisao i Oliveira, da bi za još dvije minute Zaniolo pogodio za konačnih 4:0 u prvom poluvremenu.

Nakon deset minuta igre u nastavku, Andrea Pinamonti pogađa za Empoli i smanjuje rezultatski minus na 4:1.

Igrao se 72. minut kada je nakon udarca Nedima Bajramija lopta pogodila nekog u odbrani Rome i promijenila smjer. Rui Paticio nije imao šanse i udarac se završio pogotkom. Konačan rezultat utakmice glasio je 4:2.

Roma se ovom pobjedom našla na šestoj poziciji Serie A sa 38 bodova na svom kontu i tri boda zaostatka za petoplasiranim Juventusom. Empoli je na 12. mjestu sa 29 osvojenih bodova.