Golijada na Nou Campu: Barcelona u derbiju kola nadigrala Atletico

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Nou Campu u 23. kolu La Lige ekipu Atletica 4:2 te su tako ujedno i preskočili madridski sastav na ljestvici.

Nakon uvodnih osam minuta susreta nije se mogao slutiti ovakav ishod s obzirom na to da je Atletico vrlo rano poveo pogotkom Carrasca.

Međutim, slavlje gostiju je trajalo svega dvije minute. Bila je to duga akcija Barcelone, a lopta je na kraju stigla do Albe koji volejom neobranjivo pogađa mrežu gostiju za 1:1.

Do odlaska na odmor Barcelona je uspjela preokrenuti, ali zabiti i treći gol. Prvo je Gavi pogodio za 2:1, a novi gol za Katalonce zabio je Araujo dvije minute prije kraja prvog dijela.

Na samom početku nastavka Barcelona je stigla i do četvrtog gola preko iskusnog Alvesa, a nadu Atleticu vratio je bivši Barcelonin napadač Suarez golom pola sata prije kraja susreta. Ipak, do kraja utakmice više nije bilo promjena pa je Barcelona upisala visoku pobjedu.

Treba spomenuti da je Barcelona posljednjih 20-ak minuta utakmice igrala s igračem manje nakon što je Alves zaradio crveni karton zbog grubog prekršaja.

Barcelona je sada skočila na četvrtu poziciju La Lige, dok je Atletico pao na peto mjesto.