GOLIJADA U BIRMINGHAMU! Aston Villa deklasirala Brighton, hat-trick Ollieja Watkinsa

Nogometaši Aston Ville napravili nešto što je rijetko tko mogao u eri Brightona dok je menadžer Roberto De Zerbi.

Golubovima‘ su krila potpuno nestala u Birminghamu, a Ollie Watkins je prezentirao moć, postigao je hat-trick i tako vodio svoju momčad do senzacionalnih 6:1!

Watkins je mrežu Brightona zatresao u 14, 21. i 65. minuti i tako pokazao da je u najboljoj golgeterskoj formi u karijeri.

Ogroman posao nogometaši Ville napravili su već u prvih 26 minuta kada su stekli prednost od velikih 3:0 i tim rezultatom otišli na predah.

Watkins je na asistencije Casha i Diabyja postigao prva dva pogotka, da bi nakon toga Pervis Estupinan u 26. zabio autogol. Traljavo je skrenuo loptu u vlastitu mrežu za 3:0.

Uspela je momčad Brightona u 50. minuti smanjiti zaostatak pogotkom Ansua Fatija. Međutim, to je bilo sve od gostiju danas.

Watkins je hat-trick kompletirao u 65. minuti. Prelijepim udarcem s 15 metara poslao je loptu u mrežu pored lijeve stative. Nije to bio kraj, jer je zabio i Jacob Ramsey u 85. minuti.

Duboko u sudačkoj nadoknadi, u sedmoj minuti, udarac je nakon odbitka okušao i Douglas Luis te postavio konačnih 6:1.

S ovim se trijumfom ekipa koju vodi Unai Emery bodovno izjednačila sa svojim današnjim rivalom, oboje sada imaju po 15 bodova i nalaze se na diobi trećeg mjesta engleske Premier lige.