GOLIJADA U KAZANU: Maestralni Bale hat-trickom donio pobjedu Walesu protiv Bjelorusije

Zahvaljujući simultanki Garetha Balea nogometaši Walesa pobijedili su u susretu grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo na neutralnom terenu u Kazanu Bjelorusiju sa 3:2.

Gosti su poveli u 6. minutu pogotkom Balea iz kaznenog udarca, ali rani pogodak izabranika Roba Pagea nije obeshrabrio domaće.

Nogometaš moskovske Lokomotive Vitali Lisakovich je u 29. minutu izjednačio s 11 metara, a samo dvije minuta kasnije prednost svojoj ekipi donio je Pavel Sedko, veznjak Dinamo Bresta.

Reprezentacija Walesa je u nastavku susreta imala mnogo puno od igre, a uz pomoć VAR-a u 69. minutu je izjednačila. Strijelac je još jednom bio Bale iz kaznenog udarca.

Napadač madridskog Reala u trećoj minutu nadoknade i treći put je matirao Sergeyja Chernika i svojoj reprezentaciji donio izuzetno važna tri boda u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo u Katar 2022. godine.