GOLIJADA U LONDONU: Arsenal srušio Tottenham u velikom derbiju i pobjegao Cityju

U 35. kolu engleske Premier lige odigrao se veliki londonski sraz između Tottenhama i Arsenala. Derbi koji uvijek donosi žestoke emocije otišao je na stranu Arsenala (3:2).

Arsenal je poveo već u 15. minuti autogolom Hojbjerga. Svega sedam minuta kasnije Tottenham je izjednačio, ali je gol Van de Vena poništen zbog ofsajda.

Uslijedio je pogodak Sake u 27. minuti nakon fenomenalnog kontranapada te gol Havertza u 38. nakon kojeg je Arsenal s visokih 3:0 otišao na odmor.

Tottenhamu je vjeru vratio Romero u 64. minuti, a kada je Rice u 85. minuti nespretnom reakcijom skrivio kazneni udarac, ‘Spursi‘ su se ponadali da će se u potpunosti vratiti u igru. Son je majstorski zabio penal, ali Tottenham više od toga ipak nije mogao.

Arsenal se tako barem privremeno odvojio od Manchester Cityja na liderskoj poziciji Premier lige i ima četiri boda viška, uz dva susreta više.