GOLIJADA U RIMU: Pellegrini srušio Speziju u samoj završnici

Roma je u 19. kolu Serie A na svom terenu pobijedila Speziju sa 4:3, a junak rimske ‘Vučice’ bio je Lorenzo Pellegrini koji je postigao pobjedonosni gol u samoj završnici susreta.

Edin Džeko, koji je prema pisanju talijanskih medija u sukobu s trenerom Paulom Fonsecom, susret je odgledao s tribina zbog navodne povrede. Priliku umjesto ‘Dijamanta‘ dobio je Borja Mayoral, a povjerenje trenera iskoristio je na najbolji način.

U 17. minuti doveo je ‘Vučicu‘ u vodstvo, ali već sedam minuta kasnije Spezia je izjednačila preko Piccolija. U nastavku je Roma zabila dva brza pogotka. Mayoral je svojim drugim pogotkom vratio vodstvo domaćinima u 52. minuti, a samo tri minute kasnije Karsdorp je pogodio za 3:1.

Farias je u 59. minuti smanjio na 3:2, a kad je Verde u 90.minuti poravnao na 3:3 činilo se da će susret završiti remijem. Međutim, u drugoj minuti sudačke nadoknade Lorenzo Pellegrini je zabio pobjedonosni gol za konačnih 4:3.

Roma je ovom pobjedom skočila na treće mjesto Serie A sa šest bodova zaostatka za liderom Milanom, koji ima utakmicu manje. S druge strane, Spezia je na 14. mjestu.