Golijada u Sevilli: Hat-trick Torresa i nevjerovatan finiš Barcelone za veliku pobjedu protiv Real Betisa

Nogometaši Barcelone su u utakmici 21. kola španske La Lige gostovali kod Real Betisa na Benito Villamarinu, te slavili pobjedu rezultatom 4:2.

Ove noći nam je okršaj Barcelone i Real Betisa donio “kišu pogodaka” i dosta uzbudljivih trenutaka. Naime, prva promjena rezultata viđena je u 21. minutu. Tada je Ferran Torres na asistenciju Pedrija zabio za 1:0.

Torres ponovo trese mrežu domaćina u 48. minutu i to je bilo već 2:0 za goste. Međutim, onda se ukazao Isco, pa je sjajni španski veznjak za svega tri minuta, odnosno od 56. do 59., postigao dva pogotka i vratio stvari na početak.

No, na kraju se ipak radovao tim kojeg sa klupe predvodi Xavi Hernandez. Rezervista Joao Felix u 90. minutu vraća vodstvo Barci, dok je dva minuta kasnije danas posebno raspoloženi Torres kompletirao hat-trick i postavio konačnih 4:2.

Barcelona se sada nalazi na trećoj poziciji La Lige sa 44 osvojena boda, imaju pet bodova manje od drugoplasirane Girone, odnosno čak sedam manje od lidera Real Madrida. Betis je s druge strane deveti sa 31 bodom na svom kontu.