Gorak okus u ustima navijača: West Ham na Emiratesu nanio bolan poraz Arsenalu, Liverpool lider Premiershipa!

Nogometaši Arsenala razočarali su svoje navijače na domaćem terenu u utakmici 19. kola engleskog Premiershipa, a poraženi su od West Hama sa 2:0.

Gostujući tim je fantastično otvorio utakmicu i već u 13. minutu pogotkom Souceka na asistenciju Bowena poveo sa 1:0. No, taj pogodak je izazvao kontroverze, obzirom da je teško ustanoviti da li je lopta napustila granice terena.

‘Topnici’ su očigledno bili pod šokom zbog odluke iz VAR sobe, pa do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli napraviti ništa konkretno pred golom ‘Čekićara’.

Novi šok za domaću publiku i Mikela Artetu u 55. minutu. Mavropanos je duplirao vodstvo West Hama, te je pred aktuelnim viceprvakom Engleske bio izuzetno težak zadatak.

Do kraja susreta Arsenal je imao neke izgledne prilike pred golom protivnika, ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu. Još vrijedi napomenuti da je Benrahma u sudačkoj nadoknadi propustio priliku za 3:0 sa penala.

Arsenal je trenutno drugoplasirana momčad Premiershipa sa 40 osvojenih bodova i imaju dva boda manje od lidera Liverpoola koji ostaje na prvoj poziciji. S druge strane, sjajni West Ham je šesti sa 33 boda na svom kontu.