Goropadna Borussija razbila najljućeg rivala: Favreovi momci brojali do četiri!

Nakon devet tjedana prisilne pauze bundesligaši su se vratili na travnjake. Odmah na startu odigran je jedan od najvećih njemačkih derbija između Borussije Dortmund i Schalkea.

Derbi 26. kola njemačkog nogometnog prvenstva pripao je domaćima koji su slavili s uvjerljivih 4:0.

Na stadionu bez gledatelja, u strogo kontroliranim uvjetima, Borussia je povela u 29. minuti pogotkom Erlinga Halanda. Norvežanin je poentirao nakon krasne asistencije Thorgana Hazarda.

Borussijinom napadaču je to bio 10. pogodak ove sezone u Bundesligi u koju je stigao iz Red Bull Salzburga u januarskom prijelaznom roku.

Netom prije na odlaska na odmor domaći su povećali prednost. Schalkeov golman je loše ispucao loptu, ona dolazi do Juliana Brandta koji lijepo proigrava Raphaela Guerreira, a ovaj preciznim udarcem pogađa za 2:0.

Svega tri minute nakon nastavka momčad Luciena Favrea zabija za 3:0. Haland je na sredini terena proigrao Brandta koji nalazi Hazarda. Ovaj se sjurio prema protivničkim vratima i snažnim udarcem matirao danas neraspoloženog Markusa Schuberta.

U 63. minuti vidjeli smo još jedan pogodak u mreži Schalkea. Brzonogi Guerreiro se sjurio u kazneni prostor i odigrao dupli pas s Haalandom, a potom rutinski pogodio za velikih 4:0.

Ovom pobjedom je Borussia prišla vodećem Bayernu na samo bod zaostatka, ali bavarski velikan ima i utakmicu manje.