GOSPODSKI: Unai Emery nakon teško izborene pobjede nogometaše Zrinjskog ‘počastio’ riječima koje će dugo pamtiti

Aston Villa je golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pobijedila prvaka BiH Zrinjski rezultatom 1:0 u dvoboju drugog kola grupne faze Konferencijske lige.

Svoj viđenje o utakmici dao je trener velikana iz Birminghama Unai Emery koji je odao poštovanje nogometašima Zrinjskog za ono što su pokazali na zelenom terenu.

Svaka momčad u Europi se mora poštovati. Za njih je golema stvar što igraju protiv nas i posvećenost koju su pokazali u ovom susretu je nešto čudesno“, kazao je Emery i nastavio o utakmici:

“Nismo kontrolirali tranziciju u prvom dijelu i nismo stvorili ništa konkretno. Odlučio sam uvesti nešto ofenzivnije igrače u nastavku. Bio sam svjestan da će biti teško jer će oni dati sve od sebe da ne izgube.

Morali smo jednostavno krenuti žestoko od prve minute drugog poluvremena. Stvarali smo šanse, ali nismo bili konkretni. Na kraju smo nekako zabili taj gol“, završio je Španjolac na klupi engleskog kluba.

Nakon dva odigrana kola u skupini E Konferencijske lige sve momčadi imaju po tri osvojena boda. Zrinjski i AZ imaju nešto bolju gol-razliku 4:4, dok su Aston Villa i Legia na gol-razlici 3:3.