GOTOVO JE: Romi dovoljan minimalan trijumf nad Feyenoordom da bi postala prvi osvajač Konferencijske lige!

Prvo finale trećeg po rangu UEFA-inog klupskog takmičenja večeras je odigrano na Air Albania stadionu u Tirani, a Roma je slavila minimalnu pobjedu protiv Feyenoorda rezultatom 1:0.

Već u 17. minutu utakmice Jose Mourinho suočio se s prvim velikim problemom. Henrikh Mkhytarian se povrijedio i morao je napustiti igru, a umjesto njega na teren je ušao Sergio Oliveira.

Samo 15-ak minuta kasnije dogodio se ključni momenat utakmice. Mancini je na odličan način pronašao Zaniola, da bi Italijan sjajno iskoristio smušenost odbrane Feyenoorda i pogodio za prednost Rome od 1:0.

U drugom poluvremenu igrači iz Nizozemske imali su neke svoje šanse, ali nisu mogli doći do izjednačenja. Vrijedi napomenuti stativu Traunera na početku drugog dijela igre, te pokušaje Malacije i Kokcua.

Roma je u nastavku prvu ozbiljniju priliku imala u 86. minutu kada je Pellegrini šutirao, no njegov pokušaj odbranio je protivnički golman.

Do kraja je ostalo 1:0 i ‘Vučica’ slavi veliki evropski trofej. Ovo je bio ujedno i prvi trofej kojeg je Roma osvojila nakon 2008. godine kada su osvojili talijanski Kup i Superkup, te prvi evropski trofej u povijesti kluba.