Građani tek u finišu slomili otpor borbene Ville i zasjeli na vrh Premier lige

Nogometaši Manchester Cityja na svom su terenu u zaostalom susretu 1. kola Premier lige pobijedili Aston Villu rezultatom 2:0.

Građani‘ su dominirali terenom od početka do kraja susreta. Gosti su se strpljivo branili i svoju priliku tražili iz kontri, a u nekoliko su navrata bili vrlo blizu pogotku. Međutim, sjajan je na golu domaćina bio Ederson.

City je poveo tek u 79. minuti lijepim pogotkom Bernarda Silve. Dvije minute kasnije trener gostiju Dean Smith ‘pocrvenio’ je jer žestoko protestirao na Cityjev gol smatrajući da je postignut nakon nedozvoljene pozicije.

Sve dileme oko pobjednika razriješio je Ilkay Gündogan pogotkom iz kaznenog udarca u 89. minuti za konačnih 2:0.

City je ovom pobjedom skočio na prvo mjesto Premier lige na kojem će ostati ako Manchester United večeras u gostima ne pobijedi Fulham.