Granada šokirala favorizovani Napoli, Ajaxov “blickrig” u Lilleu

Iznenađenje večeri u Europa ligi priredila je momčad Granade. Španski predstavnik je kao domaćin sa 2:0 savladao Napoli.

Pitanje pobjednika je na stadionu u Granadi domaćin riješio za svega 21. minutu igre. Prvo je u 19. pogodio Yangel Herrera, da bi konačan rezultat postavio Kenedy.

Arsenal je kao gost remizirao kod Benfice u Portugalu 1:1. Pizzi je sa bijele tačke u 55. minuti doveo svoj tim u vodstvo koje nije dugo trajalo. Samo dvije minute nakon pogotka rivala, konačan rezultat postavio je sjajni Saka.

Ajax se “provukao” na nezgodnom gostovanju u Lilleu s obzirom da su u posljednjim minutama stigli do dva pogotka i prednosti nad rivalima.

Iako je Weah u 72. doveo svoj tim u vodstvo, Tadić (87′) i Brobbey (89′) su osigurali veliki rezultat amsterdamskom velikanu.