Grk ide u osminu finala Wimbledona: Đere zaprijetio Tsitsipasu, ali se na kraju pomirio s ubjedljivim porazom

Srbijanski teniser Laslo Đere ispao je sa Wimbledona. On je u trećem kolu poražen od Stefanosa Tsitsipasa sa 3:0, po setovima 6:4, 7:6 (5), 6:4, nakon dva sata i sedam minuta igre.

U prvom setu se igralo poprilično izjednačeno sve do 10. gema kada je stao servis Đereu, a grčki predstavnik je zatim napravio break kojim je stigao do vodstva od 1:0.

Već na startu drugog seta Srbin stiže do breaka, vodi sa 3:1 i ima priliku za poravnanje, ali brzo ispušta break prednosti. Favorizovani Tsitsipas izjednačio je na 3:3. O pobjedniku drugog seta odlučio je tie-break, a u njemu je peti na svijetu Tsitsipas iskoristio treću set loptu i slavio sa 7:5.

Tada je praktično ovaj meč bio i odlučen. Tsitsipas je u trećem gemu trećeg seta još jednom oduzeo servis Đereu i do kraja baš rutinski sačuvao stečenu prednost za plasman među 16 najboljih na Wimbledonu.

Tako će protivnik u osmini finala ovogodišnjeg Wimbledona za Stefanosa Tsitsipasa biti američki teniser Christopher Eubanks, koji je ranije savladao Christophera O’Connella iz Australije.