Guardiola je Haalandu oduzeo povijesnu priliku, Norvežanin otkriva: ‘Znate li što sam mu kazao?’

Norvežanin Erling Haaland je u uzvratnom susretu osmine finala Lige prvaka protiv RB Leipziga odigrao najboljih 60 minuta u životu.

Napadač Manchester Cityja je u samo 63 minute na travnjaku zabio čak pet golova i potpuno razorio njemačku ekipu na Etihadu.

Ovim podvigom Haaland je postao tek treći igrač koji je zabio čak pet golova u jednom dvoboju Lige prvaka. Prvi je bio Leo Messi, koji je zabio pet komada protiv Bayer Leverkusena 2012., a drugi Luiz Adriano, koji je kao napadač Shakhtara 2014. zabio “petardu” Bate Borisovu.

Haaland je došao do brojke od 33 gola u Ligi prvaka u 25 utakmica, a od dolaska u City je na učinku od 39 golova u 36 susreta.

Brojni su se pitali zašto ga je Pep Guardiola izvadio iz igre u trenutku kada je imao priliku postaviti apsolutni rekord, a nakon susreta Haaland je dao zanimljivu izjavu za medije:

Fantastična večer. Prvo, ponosan sam što igram u ovom velikom natjecanju, obožavam ga. Zabiti pet golova i pobijediti 7:0 je čudesno.

Nadovezao se i na izlazak iz igre: “Moja super-moć je postizanje golova. Nisam razmišljao koliko ću ih uspjeti zabiti večeras. Samo sam pokušavao ubaciti loptu u gol. Kada sam izašao kazao sam Pepu da bih volio zabiti dvostruki hat-trick, ali što mogu?