Guardiola potpuno poludio nakon velikog trijumfa: “Ovo nije normalno, ovo je nedopustivo”

210424Guardiola

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su ekipu Chelseaja rezultatom 1:0 u polufinalu FA kupa.

Junak pobjede branitelja naslova bio je Bernardo Silva, koji je zabio jedini gol na susretu u 84. minuti. Nakon dvoboja Cityjev trener Pep Guardiola bio je bijesan.

Danas je bilo neprihvatljivo igrati, to je neprihvatljivo za zdravlje nogometaša. Ovo nije normalno. Nakon 120 minuta protiv Reala… Ovo je nedopustivo“, kazao je Katalonac pa nastavio:

Ništa se neće promijeniti. Ništa. Zašto danas, a ne sutra? Zašto? Recite mi, zašto, objasnite mi. Reći ćete mi da je to zbog televizijskog prijenosa. Ne, ljudi, ja ovo govorim zbog zdravlja igrača, ne možemo to prihvatiti. Ovi igrači su legende. Legende igre. Nije mi jasno kako su danas preživjeli. Kapa do poda.”

Podsjetimo, City je u srijedu izgubio od Real Madrida u četvrtfinalu Lige prvaka nakon lošijeg izvođenja penala.

City će u finalu FA kupa 25. maja igrati protiv pobjednika dvoboja Manchester United – Coventry City.