Guardiolin stroj ne staje: Manchester City upisao 17. pobjedu zaredom

Nogometaši Manchester Cityja su u zaostalom susretu 16. kola Premier lige pobijedili ekipu Evertona u gostima sa 3:1, što im je 17. pobjeda zaredom u svim natjecanjima.

Moćni stroj Pepa Guardiole dominirao je od prve do zadnje minute, a poveo je u 32. minuti pogotkom Fodena. No, Everton se vratio pet minuta kasnije preko Richarlisona i nakon toga su se fokusirali isključivo na obranu.

Građani‘ su napadali, Everton se nekako branio, a onda je Mahrez u 63. minuti prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora od stative zabio za vodstvo Cityja. Bernardo Silva je do kraja susreta pogodio za konačnih 1:3.

Ljestvica Premier lige sad je gotovo potpuna, a Manchester City ima čak deset bodova više od prvog pratitelja i gradskog rivala Uniteda.