Guendouzi podlo gestikulirao Watfordovim navijačima, pa se brzo pokajao

Arsenal je u okviru 5. kola Premeirshipa kao gost kod Watfroda rezmirao rezultatom 2:2 i tako “prosuo” prijeko potrebne bodove.

Topnici su ekspresno u samo desetak minuta stigli do vodstva od 2:0. Oba puta precizan je bio Aubameyang i mnogi su pomislili da je tu kraj i da će londonski klub utakmicu mirno privesti kraju.

Tako je mislio i neiskusni veznjak Matteo Guendouzi kada je izlazio iz igre u 67. minuti. Još uvijek nedovoljno zreli ‘Topnik’ podlo je gestikulirao rezultat utakmice prema domaćim navijačima, a kazna je stigla samo par minuta prije kraja.

Bod Watfrodu donio je Pereyra u 81. minutu sa bijele tačke, a Guendouzi se debelo pokajao i naučio lekciju koja će mu dobro doći u nastavku karijere.