Guler konačno debitovao: Real za minut riješio utakmicu protiv niželigaša i krenuo u pohod ka odbrani Kupa Kralja

Nogometaši Real Madrida su u utakmici šesanestine finala španskog Kupa Kralja gostovali kod niželigaša Arandine, te na kraju slavili sa uvjerljivih 3:1 i plasirali se u narednu fazu.

‘Kraljevski klub’ se poprilično mučio u prvom poluvremenu, a neke akcije koje su stvorili izgledale su u najmanju ruku jalovo. No, u nastavku rješavanje utakmice u kraljevskom stilu.

Naime, prvo je Joselu u 54. minutu sa penala zabio za prednost gostiju, da bi minut kasnije, odmah u sljedećoj akciji, Brahim Diaz uduplao vodstvo ekipe koju sa klupe predvodi Carlo Ancelotti. Rodrygo je u 91. minutu povisio na 3:0, a konačnih 3:1 postavlja Nacho autogolom.

Također, potrebno je spomenuti sjajan debi Arde Gulera u dresu Real Madrida. Turčin je konačno debitovao za evropskog giganta i imao je šta da pokaže.

S druge strane, danas su u ranijim terminima svoj nastup u osmini finala Kupa Kralja osigurali Atletico Madrid, Getafe, Girona, Rayo Vallecano i Alaves. Svakako da je iznenađenje to što se Real Betis već oprostio od ovog takmičenja.