Gužva na vrhu Serie A: Milan na Messiasov pogon potopio Genou, Sassuolo zaustavio vodeći Napoli

Nogometaši Milana slavili su na gostovanju kod Genoe u susretu 15. kola Serie A s visokih 3:0 i tako stigli na bod zaostatka za vodećim Napolijem koji je remizirao kod Sassuola (2:2).

Rossoneri‘ su odlično otvorili utakmicu i pogotkom Ibrahimovića iz slobodnog udarca došli u vodstvo od 1:0 već u desetoj minuti, a da će Milan doći od trijumfa bilo je jasno u samoj završnici prvog dijela kada je Messias pogodio za 2:0.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Messias svojim drugim, a za Milan trećim pogotkom, čime je ujedno i postavio konačan rezultat utakmice.

Vodeća momčad Serie A, ekipa Napolija, iako je imala vodstvo od 2:0 protiv Sassuola na kraju je jedva izvukla remi.

Ruiz je zabio u 51. minuti za vodstvo Napolitanaca, a samo devet minuta kasnije Mertens je postigao drugi gol i činilo se da će Napoli rutinski upisati tri boda.

Međutim, Scamacca pogađa za 1:2 u 72. minuti, a Ferrari pogotkom u 89. minuti donosi jedan bod svom timu. Do kraja utakmice je Defrel zabio za pobjedu Sassuola i veliki preokret, ali je sudac na intervenciju VAR-a poništio pogodak.

Dodajmo još da je Napoli u sudačkoj nadoknadi ostao bez trenera Luciana Spallettija, koji je zaradio crveni karton.

Nakon 15. kola na tablici Serie A vodi Napoli sa 36 bodova, Milan ima 35, a Inter 34 boda.