Gvardiol i Kovačić ponovo pogađali u visokoj pobjedi Manchester Cityja, ‘Građani’ preuzeli vrh Premiershipa!

Danas je u terminu od 16 sati odigrano nekoliko utakmica 33. kola engleskog Premiershipa, a visoku pobjedu od 5:1 upisao je Manchester City.

Izabranici Pepa Guardiole su na svom Etihadu dočekali ekipu Lutona, koja je u dosadašnjem dijelu sezone povremeno znala biti neugodan protivnik. No, ‘Građani’ nisu imali problema.

Već u drugom minutu domaćin dolazi do vodstva, dok je vlastitu mrežu nakon udarca Haalanda zatresao Hashioka. Rezultat od 1:0 stajao je na semaforu sve do 64. minuta. Tada je Kovačić duplirao prednost Cityja, a 12 minuta kasnije Haaland sa penala povisuje na 3:0.

Jasno je da je sve bilo završeno po pitanju pobjednika, ali je malo radosti navijačima Lutona uspio donijeti Barkley pogotkom u 81. minutu. Doku je u 87. zabio za 4:1, da bi konačnih 5:1 postavio Joško Gvardiol u sudačkoj nadoknadi.

Manchester City je ovim trijumfom skočio na lidersku poziciju Premiershipa. Ima 73 osvojena boda, što je dva više od drugog Arsenala i trećeg Liverpoola, uz meč više. Luton je 18. sa 25 bodova i predstoji mu borba za opstanak.