Haaland i De Bruyne partijama karijere iskalili bijes na nesretnom Lutonu i osigurali Cityju narednu rundu FA Cupa

Nogometaši Manchester Cityja pregazili su večeras u okviru osmine finala FA Cupa na gostovanju momčad Lutona rezultatom 6:2.

Gosti su od samog početka utakmice nametnuli visok tempo i dalo se naslutiti da će slabašni Luton pretrpjeti pravu katastroflu.

Erling Haaland je u trećoj minuti stigao do prvog gola, a u 18. je na svoj konto dodao još jedan. U 40. minuti, Norvežanin je kompletirao hat-trick, dok je Kevin De Bruyne stigao do isto toliko asistencija.

Ipak, tračak nade domaćinu je donio Clark fantastičnim golom u 45. minuti.

No, nastavak je donio još moćniji City, pa je tako Haaland u 55. minuti na novu asistenciju De Bruynea povisio na 4:1, da bi samo tri minuta kasnije norveška gol-mašinerija zabila još jedan pogodak. Ovaj put se u ulozi asistenta našao Bernardo Silva.

Ponor Lutona produbio je i povratnik u tim Mateo Kovačić i to u 72. minuti na asistenciju sveprisutnog Stonesa.

Nakon toga su uslijedile izmjene nakon čega je City zatvorio utakmicu i rutinski osigurao narednu rundu FA Cupa.

U preostale dvije utakmice, Blackburn i Newcastle su u regularnih 90 minuta odigrali 1:1, dok se produžeci igraju i na susretu Bournemouth – Leicester City (0:1).