Haaland nastavio ‘rešetati’ mreže, City rutinski na Elland Roadu za nastavak potjere za Arsenalom

Noogmetaši Manchester Cityja pobijedili su momčad Leeds Uniteda rezultatom 3:1 u sklopu 17. kola engleskog Premiershipa.

‘Građani’ su od samog starta nametnuli svoj prepoznatljivi ritam igre, ali se do gola čekalo sve do finiša provg dijela i pored velikog broja prilika.

Rodri je poslao odbijenu loptu nakon intervencije zapaženog Mesliera u mrežu i tako krunisao bolju predstavu svoje momčadi.

U drugoj dijelu na scenu stupa raspoloženi i golova glavni Erling Haaland. Prvo je u 52. minuti ispratio kontra napad svog tima i loptu poslao u praznu mrežu.

Drugi gol je psotigao u 64. minuti, a novu asistenciju je upisao Jack Grealish koji se tako iskupio za katastrofalne promašaje u prvom poluvremenu.

Pogodak utjehe na Elland Roadu postigao je Strujik i to nakon sjajnog centaršuta Greenwooda.

Manchester City sa ova tri boda nastavlja potjeru za Arsenalom. Momčad sa Etihada sada ponovo ima pet bodova zaostatka za ‘Topnicima’ koji su lideri sa 40 bodova.

Leeds United je na 15. poziciji Premiershipa sa 15 bodova iz isto toliko odigranih utakmica.