‘Haaland show’ u Sevilli, Real Madrid u vrućoj atmosferi nadmudrio Celtic, PSG u derbiju bolji od Juventusa

Nogometaši Manchester Cityja savladali su momčad Seville rezultatom 4:0 u okviru prvog kola Lige prvaka.

Sjajnu formu iz Premiershipa je i u elitno takmičenje prenio nezaustavljivi Erling Haaland sa dva gola (20′, 67′).

Po jedan su u 58., odnosno 90. minuti dodali Phil Foden i Ruben Dias za sigurnu pobjedu Guardioline mašinerije na početku takmičenja.

Siguran trijumf bilježi i Real Madrid koji je tek u drugom poluvremenu u vrućoj atmosferi u Glasgowu savladali domaćina Celtic sa 3:0.

Vinicius Junior, Luka Modrić i Eden Hazard donijeli su ‘Kraljevima’ prvi puni plijen, a vrijedi napomenuti da se povrijedio Karim Benzema.

Paris-Saint Germain je u derbiju kola na ‘Parku prinčeva’ nadigrao Juventus rezultatom 2:1.

Kylian Mbappe bio je dvostruki strijelac, dok je pogodak utjehe za goste postigao Winston McKennie u 53. minuti.