Haaland u finišu spasio Borussiju, Bayern nastavlja s pobjedama

Norveško čudo od djeteta Erling Haaland ušao je s klupe i golom glavom u sudačkoj nadoknadi osigurao Borussiji Dortmund pobjedu 1:0 kod Fortune Düsseldorf u sklopu 31. kola Bundeslige.

Borussia je s ova tri boda zadržala izglede za naslov prvaka. Haaland je zabio u posljednjoj akciji gostiju, pa je sad drugoplasirana Borussia na 66 bodova, dok lider Bayern ima 73, koji je večeras svladao Borussiju M’gladbach.

Bavarci nastavljaju s pobjedama. U subotu su na svom Allianz Stadionu nadigrali M’gladbach s 2:1, a pobjednički gol zabio je Goretzka u 86. minuti.

Domaćini su poveli u 26. minuti pogotkom Zirkzeea. Uporni gosti su izjednačili u 37. minuti zahvaljujući autogolu Pavarda. No, u finišu utakmice Goretzka donosi pobjedu Bayernu, kojemu tri kola prije kraja trebaju još samo tri boda za novu titulu.

U ostalim susretima koji su igrani u subotu Wolfsburg je na svom terenu remizirao 2:2 s Freiburgom. Herthu je na svom terenu doživjela težak poraz Eintrachta sa 4:1.

Union je također u gostima nadigrao Köln s 2:1, a na gostovanju je veliku pobjedu ostvario i Werder koji je s 5:1 razbio posljednjeplasirani Paderborn.