Hajduk poražen u gostima kod Villarreala, Partizan na domaćem terenu ‘razmontirao’ Hamrun

Splitski Hajduk poražen je večeras u Valenciji od Villarreala sa 4:2 u prvom meču play-offa za plasman u Konferencijsku ligu.

Biuk je već u drugom minutu susreta iskoristio ubačaj Marka Livaje i pogodio mrežu domaćih za prednost od 1:0. Radost igrača Hajduka nije dugo trajala jer je nakon samo 20 minuta Villarreal imao prednost od 2:1.

Prvo je Morales u 14. minutu izjednačio na 1:1, a zatim nespretni Livaja pogađa vlastitu mrežu pet minuta kasnije. Do kraja poluvremena gosti su primili još dva pogotka. Morales i Moreno su pogađali za ‘Žutu podmornicu’.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 81. minutu. Dosuđen je penal kojeg Fossati dobro iskorištava i pogađa za konačnih 4:2. Villarreal je naravno veliki favorit za prolaz dalje, dok će Splićani tražiti čudo na Poljudu.

S druge strane, igrači Partizana večeras su savladali Hamrun iz Malte u Beogradu sa visokih 4:1 u prvom meču play-offa za Konferencijsku ligu.

U strijelce za domaći tim upisivali su se Gomes u 15., Urošević u 25., Diabate u 33., te Andrade u 77. minutu. Počasni pogodak za goste postigao je Guillaumier.

Revanš susret ove dvije momčadi odigrat će se za sedam dana, a velikan Srbije ima ogromnu prednost.